0 800 307 555
0 800 307 555

Міжнародні резерви зросли до рекордних 20,8 млрд доларів


Міжнародні резерви зросли до рекордних 20,8 млрд доларів

У 2018 році міжнародні резерви України зросли до п’ятирічного максимуму, збільшившись за підсумками року на 10,6% і досягнувши на 1 січня, за попередніми даними, 20,8 млрд дол. в еквіваленті.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

“За підсумками 2018 року міжнародні резерви України зросли на 10,6% і на 1 січня 2019 року склали 20,8 млрд дол. США (в еквіваленті), за попередніми даними”, – повідомили в Нацбанку.

Такий обсяг резервів не тільки перевищив останній прогноз Нацбанку – 19,2 млрд дол. США в еквіваленті, – але і досяг п’ятирічного максимуму – востаннє такий рівень резервів був зафіксований ще в жовтні 2013 року, додали в НБУ.

Як зазначається, збільшити міжнародні резерви вдалося насамперед завдяки отриманню Україною зовнішнього фінансування і купівлі Нацбанком надлишку валюти на міжбанківському ринку.

“Національний банк отримав можливість здійснити чисту купівлю валюти на суму 1,4 млрд дол. США без впливу на напрямок руху курсу гривні”, – додали в НБУ.

Зазначено, що надходження від МВФ, ЄС та Світового банку на підтримку макрофінансової стабільності та реформ в Україні становили 2,4 млрд дол. США. Крім того, минулого року уряд залучив на зовнішніх і внутрішніх ринках 6,1 млрд дол. США.

“Разом з тим протягом року кошти з резервів спрямовувалися переважно на платежі уряду і НБУ з обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті. Їх загальна сума склала 8,1 млрд дол. США”, – додали в регуляторі.

На приріст резервів, як повідомляється, вплинуло також збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на 230 млн дол. США.

“Зокрема, протягом грудня міжнародні резерви зросли на 3 млрд 108 млн дол. США, або 17,5% до 20 млрд 820,4 млн дол. США”, – зазначили в НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua