0 800 307 555
0 800 307 555

Центробанк ЄС готує випуск нових 100 і 200 євро


Центробанк ЄС готує випуск нових 100 і 200 євро

Європейський Центральний банк (ЄЦБ) вживає заходів для захисту європейської валюти і створює додаткові можливості для миттєвих безготівкових розрахунків між фізичними особами.

Про це в інтерв’ю для французького телеканалу INTER повідомив член виконавчої ради ЄЦБ Бенуа Кюре.

«Іноді здається, що гроші – дуже абстрактне поняття – макроекономіка, відсотки тощо… Але вони також дуже конкретний предмет: ми проводимо дуже велику «сантехнічну» роботу в ЄЦБ для недопущення їх витоку. Ми дбаємо про захист купюр, які випускаємо з додатковими позначками безпеки. Як ви знаєте, були представлені три види нових купюр – нещодавно купюра в 50 євро, незабаром надійдуть також купюри вартістю в 100 і 200 євро», – зазначив Кюре.

Він підтвердив, що Європейський центробанк припинив випуск купюр номіналом в 500 євро і поступово буде виводити їх з обігу.

«Фактично ми припинили друк купюр в 500 євро, бо їх дуже часто використовували для відмивання грошей і для інших незаконних операцій. Тому ми зупинили це. Водночас ми розробили технічні можливості, систему платежів в реальному часі, які дозволяють банкам в зоні євро робити трансфери між фізичними особами буквально за секунди. Тому ми приділяємо багато уваги тому, щоб такі платежі здійснювалися», – додав представник ЄЦБ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua