Мінфін відновлює збір персональних даних при верифікації соцвиплат


Мінфін відновлює збір персональних даних при верифікації соцвиплат

Міністерство фінансів відновлює збір персональних даних при верифікації соцвиплат.

Прес-служба міністерства повідомила, що з 11 жовтня 2018 року цю роботу було заблоковано за рішенням Конституційного суду, який визнав незаконним відповідний пункт №40 прикінцевих положень Бюджетного кодексу.

За цей час ймовірні неправомірні виплати оцінюються в 171 млн гривень.

27 грудня президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Бюджетного кодексу з новою редакцією 40 пункту прикінцевих положень Бюджетного кодексу. Це дозволяє Мінфіну знову отримувати персональні дані при верифікації та моніторингу державних виплат.

“З метою забезпечити адресність державних виплат і не допустити їх неправомірне призначення, Мінфін продовжує отримувати і обробляти персональні дані і має право на доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем або реєстрів, утримувачем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування”, – повідомило міністерство.

Для комплексного врегулювання питань з проведення верифікації Мінфін розробив і подав на розгляд уряду проект закону “Про верифікацію і моніторинг державних виплат”.

Нагадаємо, у пункті 40 прикінцевих положень Бюджетного кодексу, який частково був визнаний незаконним, йшлося, що при здійсненні повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua