0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Мінфін відновлює збір персональних даних при верифікації соцвиплат


Мінфін відновлює збір персональних даних при верифікації соцвиплат

Міністерство фінансів відновлює збір персональних даних при верифікації соцвиплат.

Прес-служба міністерства повідомила, що з 11 жовтня 2018 року цю роботу було заблоковано за рішенням Конституційного суду, який визнав незаконним відповідний пункт №40 прикінцевих положень Бюджетного кодексу.

За цей час ймовірні неправомірні виплати оцінюються в 171 млн гривень.

27 грудня президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Бюджетного кодексу з новою редакцією 40 пункту прикінцевих положень Бюджетного кодексу. Це дозволяє Мінфіну знову отримувати персональні дані при верифікації та моніторингу державних виплат.

“З метою забезпечити адресність державних виплат і не допустити їх неправомірне призначення, Мінфін продовжує отримувати і обробляти персональні дані і має право на доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем або реєстрів, утримувачем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування”, – повідомило міністерство.

Для комплексного врегулювання питань з проведення верифікації Мінфін розробив і подав на розгляд уряду проект закону “Про верифікацію і моніторинг державних виплат”.

Нагадаємо, у пункті 40 прикінцевих положень Бюджетного кодексу, який частково був визнаний незаконним, йшлося, що при здійсненні повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування