0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Мінсоцполітики дало відповіді на головні запитання щодо монетизації субсидій


Мінсоцполітики дало відповіді на головні запитання щодо монетизації субсидій

Міністерство соціальної політики роз’яснило рішення уряду про монетизацію субсидій у 2019 році.

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Читайте також: Кабмін схвалив старт монетизації субсидій

Зокрема, у прес-службі Мінсоцполітики відповіли на п’ять питань щодо монетизації пільг та субсидій, які вони вважають головними:

1. Чи потрібно повторно подавати документи?

Так, всім одержувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно в травні подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення і надати дозвіл на обробку персональних даних. В Ощадбанк йти не потрібно.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше в 2019 році, в травні вже не потрібно оновлювати документи. Ці громадяни вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

2. Чи потрібно в Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

На кожного одержувача субсидій, після обробки заяви на монетизацію, буде автоматично відкрито персональний аккаунт в банку, на якому будуть відображатися житлові субсидії в грошовій формі.

Персональний аккаунт матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти в першу чергу будуть спрямовані на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію і воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону – у червні – суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки отримувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення в банк.

3. Як відбуватиметься оплата комуналки?

Все буде відбуватися автоматично. Щомісяця постачальники комунальних послуг Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це і про те, скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк відразу буде інформувати субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів будуть створені особисті кабінети, де можна буде відстежити інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які оплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати в контакт-центрі Ощадбанку.

4. Чому Ощадбанк?

Ощадбанк є державним уповноваженим банком за десятком урядових програм і має більш ніж 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу.

Банк має найбільшу мережу відділень – 3 200, які присутні в тому числі в сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, і має великий досвід з виплат соціальної допомоги та пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому вирішено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.

Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їхніх персональних облікових рахунків Ощадбанк не прийматиме.

5. Чому гроші не роздадуть відразу на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо відразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції і кризи комунальних неплатежів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування