0 800 307 555
0 800 307 555

2019 року Китай на третину скоротить дотації на електромобілі


2019 року Китай на третину скоротить дотації на електромобілі

Державні субсидії для громадян на купівлю автомобілів, що заряджаються, в Китаї в 2019 році скоротяться на 30%.

Про це розповів представник Асоціації автовиробників КНР.

Це може пом’якшити стрімке зростання продажу електрокарів і гібридів, які в 2018 році в Китаї зросли на 50%, вважають представники автоконцернів.

Китай вперше ввів заходи щодо стимуляції виробництва і попиту на машини, що заряджаються, в 2010 році. З 2018 року субсидії вже переглянули. У КНР дотації держави прив’язані до пробігу електромобіля на одному заряді. Так от, з минулого року дотації на електрокари з пробігом до 150 км скоротилися, а на машини з запасом ходу більш ніж в 400 км — збільшилися.

Скорочення субсидій на третину, швидше за все, знову торкнеться саме гібридів і електромобілів з малим запасом ходу, при цьому підтримка електрокарів з потужними батареями збережеться ще на рік. У 2020 році субсидування попиту на електромобілі в Китаї може бути скасовано повністю. Натомість, влада надасть пряму підтримку тим виробникам, які вважатиме найбільш перспективними.

Зараз Китай є абсолютним світовим лідером з продажу електричних машин і гібридних автомобілів зі збільшеним за рахунок підзаряджання запасом ходу. У 2018 році сумарні продажі таких машин перевищать 1 мільйон штук.

Місцеві автоконцерни вже почали готуватися до того, що влада називає «бути конкурентоспроможним без дотацій». Так, нещодавно концерн Geely оголосив про створення спільного підприємства з найбільшим місцевим виробником акумуляторів CATL з випуску автомобільних батарей. Зроблено це як раз для того, щоб знизити собівартість блоків акумуляторів для електрокарів до того моменту, коли урядові субсидії будуть повністю скасовані.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua