0 800 307 555
0 800 307 555

Владу Києва зобов'язали знизити тарифи на обслуговування прибудинкової території


Владу Києва зобов'язали знизити тарифи на обслуговування прибудинкової території

Апеляційний суд підтвердив рішення про те, що Київська міська державна адміністрація (КМДА) незаконно підвищила тарифи на обслуговування прибудинкової території, у зв’язку з чим зобов’язала КМДА з 20 грудня 2018 року виставляти рахунки за тарифами, ухваленими до 6 червня 2017 року.

Про це повідомив голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко, посилаючись на рішення Апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року, пише Сьогодні.

Читайте також: Тарифи на комунальні послуги щорічно зростатимуть на 10-20%, – прогноз МЕРТ

КМДА повинна виконати рішення суду і вже з 20 грудня 2018 року виставляти рахунки за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій за попередніми тарифами, які діяли до 6 червня 2017 року за розпорядженням №442 від 30.04.2015 року”, – сказав Кучеренко.

При цьому він зазначив, що протягом розгляду справи КМДА не надала містобудівельну і землевідвідну документацію на жоден з будинків, а технічні паспорти радянського зразка надані тільки для третини житлових будинків. Тарифи та структура тарифів, за якими підприємства київської територіальної громади надавали послуги, були затверджені без перевірки їх економічної обґрунтованості та без необхідної документації. Водночас поділ цін на тарифи залежно від терміну оплати до 20 числа – не передбачено чинним законодавством.

“За попередньою аналітичною оцінкою, що базується на розумінні потоків грошових зборів з киян, за півтора роки кияни переплатили 1,5 мільярда гривень”, – додав Кучеренко.

Представники Спілки власників житла запропонували низку заходів, які необхідно вжити, серед них проведення публічного розслідування дій посадових осіб КМДА, які призвели до того, що кияни переплатили півтора мільярди гривень за утримання прибудинкової території.

Присутній на прес-конференції керівник юридичного департаменту ГО “Центр захисту киян” Юрій Власенко зазначив, що мешканці звертаються до керуючих компаній з проханням надати інформацію про те, куди були витрачені кошти і які були підписані договори, а компанії відмовляються надавати таку інформацію, посилаючись на конфіденційність.

“Ми як споживачі повинні не тільки знати, куди йдуть кошти, але і мати важелі впливу. На жаль, керуючі компанії, які були створені в 2015 році, засновником яких є КМДА, не дають нам такої можливості. І ми розуміємо тепер, куди йдуть ці півтора мільярди гривень”, – сказав він.

У свою чергу адвокат Ростислав Кравець підкреслив, що мова не йде про перерахунок, оскільки компанії, які обслуговували прибудинкові території, повинні повернути кошти, які півтора роки переплачували мешканці.

“Після того як кожен киянин звернеться за поверненням переплачених сум, то за кожен день неповернення такої переплати передбачена пеня в розмірі 3%”, – сказав він.

Адвокат Юрій Сухов додав, що готується звернення до Національного антикорупційного бюро, щоб розслідувати правомірність ухвалених рішень, за які відповідальні особи повинні нести юридичну відповідальність.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:КМДА
Опитування
В Контексті Finance.ua