0 800 307 555
0 800 307 555

Ізраїльські вчені створили екологічний пластик із планктону


Ізраїльські вчені створили екологічний пластик із планктону

Хіміки з Тель-Авівського університету розробили екологічний пластик, в основі якого лежать продукти обміну морських мікроорганізмів.

Виробництво матеріалу не вимагає ґрунту і прісної води, які зазвичай необхідні для вирощування основи для екологічного пластику в промислових масштабах.

Зараз існує кілька заводів, які виробляють із рослин пластик, що швидко розкладається. Однак для їх вирощування потрібні ресурси, потребу в яких відчувають багато країн світу – це родючий ґрунт і прісна вода.

Ізраїльські вчені запропонували новий метод виробництва біопластику – з полімерів, які утворюють морські мікроорганізми в результаті харчування багатоклітинними водоростями. Створений ними матеріал отримав назву полігідроксіалканоат – він дешевий у виробництві і повністю розкладається в ґрунті приблизно за два роки.

“Пластику потрібні сотні років, щоб повністю розкластися. Частинки цього матеріалу становлять загрозу для тварин і навколишнього середовища. Частковим вирішенням цієї проблеми стане перехід на біопластики, при виробництві яких не використовується нафта. Але біопластики також мають екологічну ціну: для вирощування рослин або бактерій для виготовлення пластику необхідні родючий ґрунт і прісна вода. Наша розробка розв’язує цю проблему”, – заначають в університеті Тель-Авіва

Британські біологи з Університету Ексетера і Морської лабораторії Плімута разом з Грінпіс останні кілька років досліджували вплив синтетичних частинок не менше 5 мм на морських черепах з Атлантичного і Тихого океану. Виявилося, що у всіх черепах у світі містяться частинки пластику.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua