У Німеччині закрили останню вугільну шахту


У Німеччині закрили останню вугільну шахту

У Німеччині закрилася остання шахта з видобутку кам’яного вугілля. В урочистій церемонії, що відбулася в п’ятницю, 21 грудня, на шахті Prosper-Haniel у місті Боттроп у федеральній землі Північний Рейн – Вестфалія, взяв участь президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр, пише Deutsche Welle.

У своєму виступі Штайнмаєр підкреслив, що цей етап знаменував “завершення епохи”. “Без вугілля історія Німеччини розвивалася б по-іншому”, – підкреслив президент ФРН.

Президент ФРН високо оцінив важку і небезпечну працю гірників. Штайнмаєр також подякував профспілкам, які разом з державою сприяли мирному і відповідальному згортанню видобутку кам’яного вугілля в Німеччині. Саме таке згортання Штайнмаєр назвав “історичним досягненням”. Вугільна галузь була “важливою частиною німецької історії”, – додав Штайнмаєр.

Водночас голова Європейської Комісії (ЄК) Жан-Клод Юнкер, який також був присутній на цій урочистій церемонії, наголосив на важливості вугілля в процесі об’єднання Європи. На тлі цього Юнкер нагадав про створення на початку 1950-х років Європейської спільноти вугілля і сталі, що стало важливим етапом на шляху створення Європейського Союзу.

Нагадаємо, в 2007 році Бундестаг вирішив поетапно згорнути до 2018 року вугледобувну галузь в Німеччині, яка щорічно поглинала багато мільярдів дотаційних коштів. Причиною такого рішення став брак конкурентоспроможності німецького вугілля в порівнянні з набагато дешевшим імпортним вугіллям. Високі стандарти безпеки і надзвичайно глибокий рівень залягання пластів кам’яного вугілля в Рурській області зробили його розробку і видобуток набагато дорожчим, ніж в інших частинах світу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua