0 800 307 555
0 800 307 555

Кожен українець щомісяця витрачає на ліки понад 500 грн


Кожен українець щомісяця витрачає на ліки понад 500 грн

В середньому на ліки українці витрачають 572 гривні на місяць, а 24% відкладає свій візит до лікаря через відсутність коштів.

Про це повідомила доцент магістерської програми “Менеджмент в охороні здоров’я” Національного університету “Києво-Могилянська академія” Тетяна Степурко.

“В середньому, протягом останніх 30 днів кожна людина, яка проживає в Україні, витратила на ліки 572 гривні. І ми спостерігаємо велику різницю між, наприклад, Тернопільською областю, де, в середньому, витратили трохи більше 1000 грн, і Дніпропетровською, Житомирською і Херсонською областями, де витратили 380-390 грн”, – зазначила експерт.

За її словами, різниця у витратах пов’язана із тим, що в окремих областях, зокрема в Житомирській, працюють лікарняні каси. У той же час у Тернопільській, Черкаській і Чернівецькій областях на ліки витрачають більше всього.

При цьому вона додала, що ці витрати стосуються як амбулаторного лікування, так і лікування в стаціонарі, причому одна людина може витрачати кошти не тільки на своє лікування, але й на лікування близьких родичів.

Крім того, в результаті дослідження, вдалося з’ясувати, що наразі майже чверть українців (24%) відкладають свій візит до лікаря у разі хвороби через брак коштів (у 2016 році цей показник складав 42%).

Довідка finance.ua:

  • У 2019 році видатки державного бюджету на медицину по загальному фонду збільшено на 8,4 млрд грн – до 92,3 млрд грн.
  • Видатки зведеного бюджету становитимуть 128,3 млрд грн.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua