0 800 307 555
0 800 307 555

Україна отримала перший транш від МВФ за новою програмою


Україна отримала перший транш від МВФ за новою програмою

Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом на умовах програми Stand-By Arrangement (SBA), яку Рада директорів МВФ ухвалила 18 грудня 2018.

Про це йдеться в повідомленні Національного банку.

Відзначається, що завдяки надходженню на суму 1 млрд спеціальних прав запозичень (близько 1,4 млрд доларів) від фонду міжнародні резерви України зросли до 20 млрд доларів станом на 21 грудня 2018 року.

Це п’ятирічний максимум, оскільки востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований в січні 2014 року.

За оцінками Національного банку, завдяки отриманню фінансування від міжнародних партнерів – МВФ, Світового банку та Європейської комісії – Україна зможе завершити поточний рік з обсягом міжнародних резервів близько 20 млрд доларів, що перевищує останній прогноз НБУ, та підтримати їх на належному рівні в 2019 році.

Відзначимо, в кінці квітня 2014 року МВФ затвердив кредитну програму для України на 17,01 млрд доларів, а на початку травня надав перший транш кредиту stand by на суму 3,19 млрд доларів.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду 11 березня 2015 року схвалила виділення Україні 17,5 млрд доларів за 4-річною програмою EFF (Extended Fund Facility) замість програми stand by.

МВФ вирішив замінити попередню програму “стенд-бай” на “механізм розширеного фінансування” у зв’язку з більш тривалою потребою платіжного балансу України.

У жовтні 2018 Україна і Міжнародний валютний фонд (МВФ) домовилися про нову програму stand by.

Нова програма із запитаним доступом в 3,9 млрд доларів послужить основою для економічної політики уряду в 2019 році.

Вона буде зосереджена на продовженні фінансової консолідації та зниженні інфляції, а також реформах щодо зміцнення податкового адміністрування, фінансового сектору та енергетичного сектору.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua