0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Нацбанк хоче створити реєстр публічних осіб


Нацбанк хоче створити реєстр публічних осіб

Створення реєстру публічних осіб дозволить банкам більш ефективно ідентифікувати РЕР.

«У нас проведена серйозна робота, і вона ще не закінчилася. Ми домовилися, що будемо створювати такий реєстр – “базу обміну інформацією” спільно з НАБУ”, – заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Читайте також: НБУ розширив перелік підстав для проведення інспекційних перевірок

Вона уточнила, що в жодній країні світу не існує вичерпного переліку публічних осіб. «Головний принцип фінмоніторингу говорить, що при ідентифікації клієнтів банки повинні використовувати абсолютно всі наявні ресурси, щоб ідентифікація проходила максимально повно», – сказала Катерина Рожкова.

Наприклад, в Україні існує система електронного декларування, яку банки можуть інтегрувати в свої системи та використовувати для ідентифікації клієнтів.

«Ясна річ, що іноді дуже складно визначити коло родичів. Але ми не маємо права публікувати всю цю інформацію. Тому зараз ми домовляємося в НАБУ, щоб створити базу обміну. Але для цього банкам потрібно включити в договори з клієнтами норму про такий обмін», – пояснила перший заступник голови НБУ.

При цьому Катерина Рожкова уточнила, що на 100% покладатися на інформацію з якої-небудь бази не можна. «Немає відповідального органу, який би відповідав за наповнення цієї бази на постійній основі, тому можуть бути невідповідності. Фінальне рішення все одно залишається за банками», – сказала вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування