0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк хоче створити реєстр публічних осіб


Нацбанк хоче створити реєстр публічних осіб

Створення реєстру публічних осіб дозволить банкам більш ефективно ідентифікувати РЕР.

«У нас проведена серйозна робота, і вона ще не закінчилася. Ми домовилися, що будемо створювати такий реєстр – “базу обміну інформацією” спільно з НАБУ”, – заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Читайте також: НБУ розширив перелік підстав для проведення інспекційних перевірок

Вона уточнила, що в жодній країні світу не існує вичерпного переліку публічних осіб. «Головний принцип фінмоніторингу говорить, що при ідентифікації клієнтів банки повинні використовувати абсолютно всі наявні ресурси, щоб ідентифікація проходила максимально повно», – сказала Катерина Рожкова.

Наприклад, в Україні існує система електронного декларування, яку банки можуть інтегрувати в свої системи та використовувати для ідентифікації клієнтів.

«Ясна річ, що іноді дуже складно визначити коло родичів. Але ми не маємо права публікувати всю цю інформацію. Тому зараз ми домовляємося в НАБУ, щоб створити базу обміну. Але для цього банкам потрібно включити в договори з клієнтами норму про такий обмін», – пояснила перший заступник голови НБУ.

При цьому Катерина Рожкова уточнила, що на 100% покладатися на інформацію з якої-небудь бази не можна. «Немає відповідального органу, який би відповідав за наповнення цієї бази на постійній основі, тому можуть бути невідповідності. Фінальне рішення все одно залишається за банками», – сказала вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua