0 800 307 555
0 800 307 555

Українська економіка доларизована на 45%


Українська економіка доларизована на 45%

Рівень доларизації банківського сектору в Україні був і залишається високим. Сплески інфляції та девальвації регулярно призводили до того, що гривня втрачала купівельну спроможність. Тому населення завжди зберігало значну частину заощаджень в іноземній валюті. Така тенденція зберігається і сьогодні.

Про це йдеться у Звіті про фінансову стабільність, оприлюдненому на сайті Національного банку України.

“Рівень доларизації на кінець 2018 року ще близький до 45% як для депозитів, так і для кредитів. Хоча для країн, подібних Україні, прийнятним вважають діапазон 20-30%. Навіть у нових кредитах частка валютних становить близько 30%”, – йдеться у звіті.

Існує низка галузей, кредитування яких відбувається переважно у валюті. У них доларизація кредитів переважає 70%. У НБУ відзначають, що кредитування цих позичальників не завжди виправдано, оскільки часто вони не мають достатньої кількості валютних доходів.

“Значний рівень доларизації портфелів банків – це системний ризик. Якщо банки не будуть проявляти активності в зниженні рівня доларизації власних балансів, НБУ допускає встановлення додаткових ризиків для валютних активів і жорстких вимог до оцінки кредитного ризику за кредитами в іноземній валюті. З урахуванням зазначених дій валютний ризик для банків і їхніх клієнтів повинен знизитися”, – зазначили в НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua