0 800 307 555
0 800 307 555

У космос відправлять нове покоління супутників GPS


У космос відправлять нове покоління супутників GPS

Компанія Lockheed Martin готується відправити на орбіту GPS III SV01 – космічний апарат сімейства GPS III нового покоління.

Запуск супутника заплановано з мису Канаверал, штат Флорида, на борту ракети SpaceX Falcon 9.

Це перший з 32 запланованих супутників GPS III, які замінять старі апарати, які зараз перебувають на орбіті.

Запуск має відбутися після декількох місяців затримок. Як запевняють в Lockheed Martin, нове покоління супутників GPS необхідно для забезпечення більшої точності, безпеки і універсальності. Але деякі з широко рекламованих функцій не будуть повністю доступні до 2022 року через проблеми в супутньою програмою з розробки нової системи наземного управління супутниками.

Системою GPS в усьому світі користуються 4 мільярди осіб. Але вона була розроблена військовими США, які досі проектують, запускають і експлуатують ці супутники зв’язку – всього їх 31.

За словами розробників, GPS III повинен мати в три рази підвищену точність і значно поліпшені можливості в боротьбі з перешкодами в порівнянні з більш ранніми апаратами. Час експлуатації супутника нового покоління збільшили до 15 років, що на 25% довше терміну експлуатації діючих апаратів GPS.

“Якщо ваш телефон шукає супутники, то чим більше він може бачити, тим краще він може знати, де він розташований”, – сказав Чіп Ешенфельдер, представник Lockheed Martin.

Для запуску супутника GPS III SV01 використовують останню версію ракети Falcon 9. За наявними даними, компанія SpaceX не має наміру повертати на Землю її перший ступінь.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Опитування
В Контексті Finance.ua