0 800 307 555
0 800 307 555

Субсидіантів внесуть до "чорних" і "білих" списків: чого чекати від нових перевірок


Субсидіантів внесуть до "чорних" і "білих" списків: чого чекати від нових перевірок

В Україні планують запустити нову систему перевірки тих, хто отримує державну допомогу на оплату “комуналки”. Субсидіантів умовно розділять на “чорний” і “білий” списки.

Про це пише Сьогодні.

Вже з 2019 року Міністерство соціальної політики планує запустити новий процес перевірки одержувачів субсидій.

Читайте також: До кінця 2019-го пільги та субсидії на комуналку монетизують — Рева

Людей умовно поділять на дві групи. Пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію, внесуть в “білий список”. Його “фігурантів” органи контролю не перевірятимуть зовсім або робитимуть це зрідка.

А ось витрати тих, хто потрапить в “чорний список”, будуть контролювати більш ретельно.

“Кожного одержувача субсидії чи іншої соціальної допомоги потрібно буде прирівняти до певного профілю і зрозуміти, наскільки він теоретично може обманювати або отримувати допомогу незаконно або неформальним способом. На сьогоднішній день такі профілі тільки починають розроблятися”, – пояснив гендиректор директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Зараз на субсидії може претендувати кожен, чиї витрати на комуналку вищі, ніж 15% від офіційного доходу. Але допомогу не отримають ті, чия квартира більша за 120 квадратних метрів, а будинок – більший за 200 “квадратів”. Також не мають права на субсидію ті, хто купив автомобіль, якому менше, ніж п’ять років, або якусь річ, дорожчу за 50 тисяч гривень.

Тому з новими перевірками для звичайних пенсіонерів нічого не зміниться, запевняють у Мінсоцполітики. Поглиблені перевірки чекають лише тих, хто потрапить до групи ризику. Заглядати в холодильник і шафи нікому не будуть – звертати увагу обіцяють в цілому на матеріально-побутові умови.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua