Міністр економіки ФРН назвав умову для будівництва "Північного потоку - 2"


Міністр економіки ФРН назвав умову для будівництва "Північного потоку - 2"

Газопровід “Північний потік – 2” може бути прокладений, “якщо водночас будуть збережені ключові інтереси України”.

Про це міністр економіки ФРН Петер Альтмаєр (Peter Altmaier) заявив в інтерв’ю агентству Reuters.

До них він відніс, зокрема, збереження транзиту газу через територію України після 2019 року. Оплата за транзит газу становить чверть доходів українського держбюджету, повідомив раніше уповноважений уряду ФРН з міжгромадської співпраці з Росією Дірк Візе (Dirk Wiese).

Альтмаєр підкреслив, що і після загострення конфлікту між Москвою і Києвом в результаті інциденту в Керченській протоці він не має наміру поступатися закликам США і України, а також членів Християнсько-демократичного союзу (ХДС) відмовитися від будівництва “Північного потоку – 2”. При цьому міністр назвав дії російської сторони в протоці “великою помилкою”, яка “не покращила позицію Росії в інших питаннях”.

Газопровід повинен бути прокладений по Балтійському морю паралельно з вже наявним “Північним потоком”. Роботи планується завершити в 2019 році.

Зрив проекту і постачання російського газу іншими газопроводами не дозволять ФРН знизити залежність від Росії, зазначив Альтмаєр. За його словами, більш високий рівень незалежності допустимий в тому випадку, якщо Німеччина На додаток до довгострокових газових контрактів створить інфраструктуру для імпорту скрапленого газу з інших країн. Міністр закликав до предметних дебатів щодо європейських інтересів в питанні енергопостачання, оскільки в найближчі роки Європа і, зокрема, Німеччина, зіткнуться з “сильним зростанням попиту на газ”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua