0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк продовжив частину валютних обмежень


Нацбанк продовжив частину валютних обмежень

Національний банк продовжив дію вимог щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб в розмірі 50% на період з 14 грудня 2018 року до 6 лютого 2019 року (включно).

У НБУ зазначили, що продажу підлягають надходження в іноземній валюті першої групи Класифікатора іноземних валют, банківських металів і в російських рублях. Продаж буде здійснюватися без доручення клієнта і виключно на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.

Дію цієї вимоги продовжено до набрання чинності закону “Про валюту і валютні операції”, а також низки нормативно-правових актів НБУ, які сформують нову ліберальну систему валютного регулювання.

У Нацбанку нагадали, що в останній раз регулятор змінював розмір вимоги обов’язкового продажу валютних надходжень юросіб на початку квітня 2017 року, коли знизив її з 65% до 50%. Це лише один з кроків, зроблених НБУ на шляху до лібералізації валютного ринку і режиму вільного руху капіталів.

З 7 лютого 2019 року запроваджено черговий етап валютних пом’якшень: дерегуляція інвестицій за кордон, спрощення проведення транскордонних операцій населення з валютою і купівлі валюти на міжбанківському ринку для клієнтів банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua