0 800 307 555
0 800 307 555

Рада звільнила від сплати ПДВ імпорт енергетичного обладнання для сонячних і вітроелектростанцій


Рада звільнила від сплати ПДВ імпорт енергетичного обладнання для сонячних і вітроелектростанцій

Закон з “бюджетного пакету” з поправками до Податкового кодексу та низка інших законодавчих актів (реєстраційний номер 9260) містить норму про звільнення сплати податку на додану вартість (ПДВ) імпортованого енергетичного обладнання для сонячних і вітроелектростанцій, повідомив глава Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус.

“У законопроекті була норма про ПДВ-пільгу для електромобілів. Прогресивно, за чисту екологію, як в Європі. Але туди було додано ще кілька малозрозумілих товарних кодів – введені ПДВ-пільги на імпорт цього ж енергетичного обладнання (для обладнання відновлюваної енергетики – ІФ), а також на імпорт котушок і трансформаторів”, – написав він у соцмережі Facebook.

Він нагадав, що раніше цю поправку депутат від “Народного фронту” Юрій Вознюк запропонував в законопроекті зі змінами до Податкового кодексу, що стосуються захисту прав дітей, однак її не підтримав парламент.

“Тоді, звісно, за випадковим збігом обставин, виявилося, що якраз ДТЕК Ахметова найбільше планував завозити в 2019 році такого обладнання. Він економив на такому близько 2 млрд грн ПДВ”, – підкреслив А.Герус.

За його оцінками, через введену до 2022 року пільгу на сплату ПДВ бюджет недоотримає 5-10 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua