0 800 307 555
0 800 307 555

На скільки зростуть тарифи на опалення для українців


На скільки зростуть тарифи на опалення для українців

Нинішня зима вдарить по кишені мешканців багатоквартирних будинків, які не отримують субсидії: Нацкомісія з регулювання енергетики та компослуг (НКРЕКП) почала затверджувати нові тарифи на тепло, які подають їм компанії – виробники цієї послуги, в зв’язку з тим, що газ, який йде на підігрів теплоносія, з жовтня подорожчав на 23,5%. В середньому, як і прогнозували експерти енергоринку та Мінсоцполітики, тепло подорожчає на 18%, але в деяких містах, наприклад в Києві, зростання цін на тепло виявиться більшим – на 22,3%. При цьому для отримувачів субсидій (їх понад 5 млн осіб), за словами міністра соцполітики Андрія Реви, нічого не зміниться – за них доплатить держава.

Коли і скільки
За інформацією НКРЕКП, підвищені розцінки наберуть чинності з 1 січня 2019 р., а перші платіжки з підвищеними сумами люди отримають після 1 лютого. “Сегодня” оцінила, на скільки подорожчає тепло в містах-мільйонниках, а також в якому з облцентрів воно найдорожче і найдешевше. Як видно з інфографіки, серед облцентрів лідирує Кропивницький, серед мільйонників – Харків. Водночас в Дніпрі, де кілька постачальників тепла, для жителів трьох житлових масивів, розташованих поруч з Придніпровською ТЕС, гігакалорія коштує всього 800 грн, або майже вдвічі дешевше, ніж в середньому по місту. Більше того, за даними НКРЕКП, тарифи навіть вдалося знизити з січня на 2% Як роз’яснили нам у міському КП “Коменергосервіс”, що обслуговує ці житлові масиви, вони не використовують дорогий газ, а отримують теплоносій потрібної температури безпосередньо від ТЕС. А тарифи знижені за рахунок модернізації тепломереж і скорочення тепловтрат.

Протилежний приклад – Одеса, де досі міська влада не затвердила розцінки на тепло, бо вирішили їх підняти відразу… на 52% при оплаті за лічильниками тепла і на 72% при оплаті за нормами. В результаті вартість Гкал в Одесі може виявитися найвищою в країні, а одеситам доведеться сплатити за обігрів 2-кімнатної квартири площею 50 кв. м в 1,5-1,7 рази більше, або відразу на 1100 грн! НКРЕКП таке підвищення затверджувати відмовляється, і, як нам повідомили в мерії Одеси, поки люди розраховуються по-старому, а коли тарифи підвищать, то доплачувати споживачам за минулі місяці не доведеться. Поки, правда, неясно, за чий кошт погасять накопичені перед “Одесаоблгазом” борги за газ, що подорожчав, адже підприємства ЖКП працюють з нульовим прибутком.

Боржок!
Втім, за словами енергоексперта Валентина Землянського, проблему боргів за газ не вирішено в масштабах всієї країни. Структури теплокомуненерго в листопаді і грудні купували газ за новими цінами, а тепло поставляли і поставлятимуть до кінця грудня за старими тарифами, роз’яснив Землянський.

“Хто покриє збитки комунальників за постачання тепла, поки невідомо, – аналізує Землянський. – Не відкидаю, що “Нафтогаз” може вимагати погасити борги коштом місцевих бюджетів або почне арештовувати рахунки облгазів, що призведе до вимивання коштів, призначених для модернізації та ремонту газових мереж і зниження якості послуг для населення”.

Олександр Панченко, Поліна Мординська

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НКРЕКП
Опитування
В Контексті Finance.ua