Португалія до 2050 року планує повністю перейти на відновлювані джерела енергії


Португалія до 2050 року планує повністю перейти на відновлювані джерела енергії

Сонячна енергетика відіграє провідну роль у новому енергетичному плані уряду Португалії, який передбачає покриття 80% загального споживання електроенергії в країні з відновлюваних джерел до 2030 року. А ще через 20 років країна має стати повністю «вуглецево-нейтральною».

План передбачає, що в Португалії 100% електроенергії вироблятиметься з ВДЕ до 2050 року, що дозволить скоротити викиди СО2 у порівнянні з 2005 роком на 85-99%.

Читайте також: Великобританія збільшила виробництво енергії на 171% завдяки модернізації застарілих вітрових станцій

«Наша енергетична залежність від закордонної сировини зараз становить 75%. У 2030 році вона становитиме 65%, а в 2050 році – 17%, – вважає Міністр навколишнього середовища та енергетичного переходу Португалії Фернандес. – Використання нафти, яка зараз перевищує 65 мільйонів барелів на рік, не перевищить 10 мільйонів до 2050 року, коли вона більше не буде використовуватися для наземного транспорту».

Сонячна енергія відіграватиме важливу роль у енергоспоживанні Португалії протягом наступних трьох десятиліть, хоча досі вона мала мінімальну частку.

Наприкінці вересня сукупна потужність ВДЕ в Португалії досягла 13,83 ГВт.

За даними Португальського директорату з енергетики та геології (DGEG), найбільша частка у гідроенергетики – вона складає близько 7,1 ГВт, потім іде вітер – 5,34 ГВт, біомаса – 580 МВт та сонячна енергетика – 590 МВт. Втім, не всі зареєстровані сонячні потужності зараз підключені до мережі.

З метою збільшення частки сонячної енергії, уряд Португалії наразі планує провести перший в країні аукціон з відновлюваних джерел енергії, в якому сонячна енергія матиме право конкурувати.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua