Великий адронний колайдер закрили на реконструкцію


Великий адронний колайдер закрили на реконструкцію

Великий адронний коллайдер (ВАК) готується отримати значні удосконалення продуктивності. На жаль для шанувальників цього неймовірного прискорювача частинок, тривалість робіт з реконструкції ВАКа становитиме не менше двох років, протягом яких прискорювач не буде використовуватися для здійснення наукових експериментів.

Однак після цієї вимушеної перерви в роботі розширені можливості ВАКа дозволять вивчати фізику мікрочастинок на новому рівні.

Суть ВАКа зводиться до прискорення частинок і зіткнення їх одна з одною в спеціальних камерах. Зіткнення спостерігаються за допомогою камер і детекторів в найдрібніших подробицях. Це дозволяє відкривати нові частинки і нові реакції між частинками, а також спостерігати розпад часток. Ця нова вимушена перерва в роботі колайдера отримала назву Long Shutdown 2 (LS2).

Перша зупинка роботи ВАКа під назвою LS1 відбулася між 2013 і 2015 рр. Протягом цього строку були виконані роботи з підвищення потужності і розширення можливостей детекторів колайдера. Тоді рівень прискорювальної напруги при зіткненнях типу протон-протон був підвищений майже вдвічі – до 13 тераелектронвольт, а зіткнення між іонами свинцю стали проводитися на рівні 5,02 тераелектронвольт.

В ході заходів, запланованих у рамках реконструкції LS2, передбачається підвищення рівня прискорювальної напруги з 13 до 14 тераелектронвольт (чим вище енергія зіткнень частинок, тим складніше дається її подальше підвищення), а також підвищення світності в експериментах, проведених на ВАКу.

Світність є другим після прискорювальної напруги найважливішим параметром колайдера, оскільки вона визначає частоту зіткнень частинок, а отже, кількість одержуваних наукових даних. Так, протягом 2017 р. ВАК виробив приблизно три мільйони бозонів Хіггса, в той час як після запланованого підвищення світності передбачається отримання не менше ніж 15 мільйонів бозонів Хіггса щорічно. Це дозволить глибше досліджувати властивості цієї поки ще слабо вивченої частинки, відкритої в 2012 р. за допомогою ВАКа.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua