0 800 307 555
0 800 307 555

Китай відновив валютний своп з Україною на 15 млрд юанів


Китай відновив валютний своп з Україною на 15 млрд юанів

Національний банк України і Народний банк Китаю відновили двосторонній договір про валютний своп для валют юань/гривня ще на три роки.

Максимальна сума валютного свопу залишається незмінною – 15 млрд юанів, що зараз еквівалентно 62 млрд грн (понад $2,2 млрд).

Читайте також: Перехід банківської системи до дефіциту ліквідності не позначиться на її стабільності – НБУ

Договір про валютний своп 10 грудня підписали голова Національного банку України Яків Смолій та голова Народного банку Китаю Й Ган під час робочого візиту Якова Смолія в Пекін.

Підписаний договір – вже третя подібна угода між Національним банком України і Народним банком Китаю. Термін дії попереднього трирічного договору про валютний своп на суму до 54 млрд грн і 15 млрд юанів закінчився в червні 2018 року.

“Китай – це другий найбільший торговельний партнер України за товарообігом, а роль юаня в міжнародній торгівлі зростає. Доступ до коштів, отриманих за договором, сприятиме здійсненню торгівлі між Україною і Китаєм в юанях. Договір сприятиме подальшій економічній співпраці між нашими двома країнами” , – заявив Яків Смолій.

За словами глави Народного банку Китаю, економічна співпраця між Китаєм і Україною зміцнюється: “Відновлення нашого двостороннього валютного свопу сприятиме подальшому розвитку торгівлі та інвестицій між двома країнами та поглибленню двосторонніх економічних зв’язків”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua