0 800 307 555
0 800 307 555

Супрун розповіла, як у МОЗ долають корупцію і тіньові схеми


Супрун розповіла, як у МОЗ долають корупцію і тіньові схеми

Міністерство охорони здоров’я визначило десять напрямків роботи для подолання корупції в медицині.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в Facebook.

“Корупція і розкрадання бюджетних коштів – це наша бідність, хвороби, низька тривалість і якість життя. Ми створюємо нові антикорупційні інструменти, правила і процедури, щоб викорінити не тільки прояви, а й причини корупції в сфері охорони здоров’я”, – написала вона.

За її словами, успішним антикорупційним рішенням стали міжнародні закупівлі ліків, вакцин і медвиробів. Завдяки цьому нововведенню стало неможливим наживатися на продажу препаратів за завищеними цінами.

Крім того, МОЗ не закуповує за кошти платників податків препарати без доведеної ефективності.

“До національного переліку лікарських засобів входять 427 безпечних і діючих речовин від поширених хвороб”, – зазначила Супрун.

Громадяни також зможуть мати відкритий доступ до інформації про безкоштовні ліки. Зокрема, вже почалася розробка загальної для України електронної системи, в якій буде зібрано актуальну інформацію про залишки всіх лікарських засобів і медичних виробів, які є в наявності.

У МОЗ розраховують, що подолати корупцію в медицині допоможе і введення обов’язкових звітів про благодійні внески і витрачені кошти.

До напрямків роботи у боротьбі з корупцією у відомстві зарахували впровадження електронного реєстру пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, систему “Електронне здоров’я”, а також прозорі правила для вибору керівників медустанов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МОЗ України
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua