0 800 307 555
0 800 307 555

Чого найбільше побоюється банківський сектор України в 2019 році


Чого найбільше побоюється банківський сектор України в 2019 році

Політичні ризики займають третю позицію серед ризиків, які можуть стати загрозою для банківського сектору.

«Нещодавня ситуація з воєнним станом показала, що банки змогли швидко зорієнтуватися і погасити паніку. За фактом постраждали люди, які купували долари за шаленим курсом. Тепер вони шукають, де б цю валюту дорожче продати. Важливо відзначити, що вся робота з налагодження фінмоніторингу, стрес-тестування НБУ, нові нормативи – все це дало свої результати. Банківська система стабільна і їй треба довіряти», – заявив голова правління Піреус Банку Сергій Наумов на круглому столі на тему «Що чекає банківську систему в 2019 році?», організованому «Фінансовим клубом».

Сергій Наумов зазначив, що політичні ризики в 2019 році будуть. Але є низка інших проблем, які безпосередньо стосуються банківського сектору.

«Високі темпи інфляції не дозволяють знизити облікову ставку, в результаті вартість фондування висока. Крім того, у нас дисбаланс в пасивах: рівень доларизації в пасивах зростає – зараз він 45%. Що нам потрібно? Довгий і дешевий гривневий ресурс», – вважає він.

Заступник голови Укргазбанку Тамара Савощенко зазначає, що майбутні вибори-2019 (парламентські і президентські), а також великий обсяг виплат за зовнішніми боргами можуть спровокувати зменшення ліквідності банків.

За словами заступника голови НБУ Катерини Рожкової, результати опитування банкірів свідчать, що політичні ризики зайняли лише третю позицію серед системних ризиків.

«На першому місці – робота правоохоронних органів і судової системи, на другому – співпраця з МВФ та міжнародними партнерами», – уточнила вона.

«Якщо не буде працювати судова система, нічого не зміниться. Рівень проблемних активів залишиться таким самим», – вважає член Ради НБУ Василь Фурман.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua