0 800 307 555
0 800 307 555

США вперше в новітній історії стали нетто-експортером нафти і нафтопродуктів


США вперше в новітній історії стали нетто-експортером нафти і нафтопродуктів

США минулого тижня вперше після ІІ Світової війни стали нетто-експортером нафти і нафтопродуктів, свідчать дані міністерства енергетики країни.

Як говориться в щотижневому звіті Служби енергетичної інформації (Energy Information Administration, EIA) Міненерго США, перевищення експорту нафти і нафтопродуктів – в основному бензину і дизпалива – над імпортом за тиждень, що завершився 30 листопада, склало 211 тис. барелів на добу (б/д).

В середньому протягом 2018 року США фіксували нетто-імпорт на рівні більш ніж 2 млн б/д, а пік за річними звітами перевищував 12 млн б/д в 2005 році.

Раніше президент США Дональд Трамп говорив, що перехід до нетто-експорту вуглеводнів буде поворотним моментом у формуванні “енергетичної незалежності” США.

Експорт американської нафти минулого тижня досяг рекордних 3,2 млн б/д, за даними EIA.

Можливо, повернення до чистого експорту буде недовгим, проте воно підкреслює значимість “сланцевої революції” в США.

Аналітики відзначають, що збільшення власного видобутку і експорту США, з одного боку, знижує значимість ОПЕК для світового ринку, а з іншого – підвищує уразливість американської економіки в разі падіння нафтових цін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua