0 800 307 555
0 800 307 555

"Бізнес душать"? Рева розповів, де збирається шукати ресурс для збільшення пенсій


"Бізнес душать"? Рева розповів, де збирається шукати ресурс для збільшення пенсій

Сплата єдиного соціального внеску власниками підприємств за своїх працівників – єдине і природне джерело надходжень для виплат пенсій.

Так вважає міністр соціальної політики України Андрій Рева.

“Персонал 75 відсотків приватних підприємств отримує заробітну плату 3723 гривні, а 84 тисячі керівників приватних підприємств декларують зарплату на рівні 3723 гривні. З 22 мільйонів працездатного населення ЄСВ платять 12 мільйонів, а офіційно працюють 16 (мільйонів-ред.)… Але спробуйте прийти з перевіркою на підприємство, і відразу почуєте “бізнес душать”, – сказав Рева.

Рева пропонує, щоб ці 84 тисячі керівників підприємств заплатили ЄСВ на виплату пенсій не з мінімальної зарплати, а з подвійної ставки.

“Їм кожному на місяць потрібно буде доплатити пенсіонерам 1000 гривень, але що ми чуємо? “У тінь підемо, це аморально”. Я вважаю, що аморально – це пенсія півтори тисячі гривень”, – підкреслив міністр.

Він також розповів про істотний опір, який чиниться зараз розробленому законопроекту для боротьби зі схемами мінімізації сплати ЄСВ.

“У 2016 році розмір ставки ЄСВ Верховною Радою був знижений з 38 до 22 відсотків, і фактично пенсіонери заплатили великому бізнесу 65 мільярдів гривень. Але ми не можемо повернути ставку ЄСВ, тому що не можна двічі увійти в одну річку, та й не потрібно цього робити. Тому, коли ми говоримо про те, що потрібно робити для отримання ресурсу на збільшення пенсій, то ці ресурси є – це тіньова економіка. І нами розроблено законопроект з ЄСВ, його вороже сприйняла наша “прогресивна громадськість”, для якої власний егоїзм є більш важливим, ніж гуманізм”, – пояснив Рева.

Мої fiнанси:

  • Нинішнє законодавство передбачає сплату 22% зазначеного податку із зарплат не вище ніж 15 мінімальних (55,8 тис. грн).
  • Законопроект, що був розроблений Мінсоцполітики і затверджений Кабміном 14 листопада, пропонує нараховувати ЄСВ за цією ставкою на зарплати, не вище ніж 25 мінімальних (104 тис. грн).
  • Понад цю суму запровадити регресивну шкалу аж до 5% ЄСВ на зарплати, що перевищують 270 розмірів мінімальних зарплат.
  • Додаткові надходження до бюджету від таких заходів можуть становити до 10 млрд гривень, вважають у Мінсоцполітики.

До речі, якщо не вистачає грошей до зарплати або пенсії, finance.ua завжди допоможе підібрати оптимальні умови для швидкої позики. Отримати кілька тисяч гривень за 10-20 хвилин собі на картку реально.

Отримати гроші швидко 👛

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua