0 800 307 555
0 800 307 555

Розмір валютних резервів НБУ повернувся до "безпечного" рівня


Розмір валютних резервів НБУ повернувся до "безпечного" рівня

Міжнародні резерви України за листопад 2018 року зросли на 5,8% або на 974,5 мільйона доларів — до 17,711 мільярда доларів.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

Відзначається, що міжнародні резерви збільшилися після залучення коштів урядом і купівлі Національним банком валюти на міжбанківському ринку.

Уряд отримав 2 млрд доларів від розміщення єврооблігацій та 82,9 млн доларів від продажу облігацій внутрішньої державної позики.

При цьому, заявляють в НБУ, платежі за держборгом були нижчими за надходження від продажу цінних паперів.

У листопаді чиста купівля валюти на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 232 млн доларів. В цілому в листопаді пропозиція валюти була вищою за попит, зокрема, завдяки надходженню виручки від експорту аграрної та металургійної продукції.

“Це дозволило Національному банку купити на міжбанківському валютному ринку 357,8 млн доларів, з яких 76,7 млн доларів – з вибору кращої ціни, не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами”, – зазначають в НБУ.

Крім того, на розмір міжнародних резервів вплинуло збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) у сумі 50,4 млн доларів (в еквіваленті).

“Всього станом на 1 грудня обсяг міжнародних резервів покриває 3 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України з поточних операцій уряду і Національного банку”, – підкреслюється в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua