0 800 307 555
0 800 307 555

На Харківщині відкрили нове газове родовище


На Харківщині відкрили нове газове родовище

Державна компанія “Укргазвидобування” заявила про відкриття нового газового родовища в Україні. Воно розташоване на території Харківської області, повідомляє прес-служба компанії.

На етапі геологічного вивчення з’ясувалося, що запаси відкритого родовища складають як мінімум 400 млн кубічних метрів.

Перспективні ресурси родовища в цілому можуть скласти близько 3,7 млрд куб. м.

Родовище було відкрито в листопаді після завершення буріння та випробування пошукової свердловини, яка була закладена за результатами аналізу геологічної будови площі. Зараз компанія займається облаштуванням свердловини і введенням її в пробну експлуатацію.

Також тривають пошуково-розвідувальні роботи на новому родовищі.

“Укргазвидобування” відзначає, що це вже четверте нове родовище, яке було відкрито на території Харківщини. Їх перспективні ресурси становлять 8,2 млрд куб. м блакитного палива.

Раніше повідомлялося, що голова компанії “Нафтогаз України” Андрій Коболєв веде переговори в Лондоні з кількома великими нафтогазовими компаніями з розробки газових родовищ в Україні.

За словами Коболєва, в України є значний потенціал для відновлення обсягу видобутку газу, який був втрачений за останні 50 років. Якщо раніше, за часів СРСР, країна видобувала близько 70 мільярдів кубометрів газу на рік, то зараз – близько 20 мільярдів кубометрів.

Для відновлення колишніх потужностей, за словами Коболєва, потрібно ввести в експлуатацію розвідані родовища, а також використовувати поклади сланцевого газу і родовища на шельфі Чорного моря.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua