0 800 307 555
0 800 307 555

Венесуела і Іран можуть отримати звільнення від скорочень нафтовидобутку


Венесуела і Іран можуть отримати звільнення від скорочень нафтовидобутку

Венесуела і Іран можуть отримати звільнення від скорочень нафтовидобутку, вважає міністр нафти і газу Оману Мохаммед Хамад аль-Румхі.

“Подивимося щодо Лівії та Нігерії”, – сказав він журналістам.

За оцінками ОПЕК+, наступного року надлишок нафти на ринку може скласти 1-1,4 млн барелів на добу. Росія і Саудівська Аравія в минулі вихідні домовилися продовжити угоду про зниження нафтовидобутку, заявив президент РФ Володимир Путін.

Росія і Саудівська Аравія з липня наростили видобуток приблизно на 1 млн б/д, перевищивши встановлені угодою квоти і навіть рівні, з яких вони скорочували видобуток. І якщо мова йде про продовження угоди, то, по ідеї, інші учасники угоди будуть наполягати на тому, щоб саме Росія і Саудівська Аравія знизили видобуток. Про обсяги та механізми зниження ще належить домовитися.

Очевидно, що Іран буде домагатися для себе винятків з обмежень у видобутку, поки стосовно нього діють санкції США, втім, видобуток Ірану може знизитися і так, адже звільнення діють тільки півроку, але це дає йому право в майбутньому вимагати нарощення видобутку.

Венесуела також розраховує за підтримки Китаю та Росії наростити видобуток на 1 млн б/д в наступному році, повернувшись на свої докризові 2 млн б/д.

Саудівська Аравія розраховує умовити Лівію і Нігерію, яким минулого разу було дозволено не знижувати видобуток, цього разу взяти участь в обмеженнях. Лівія вже заявила, що розраховує знову домогтися винятків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua