0 800 307 555
0 800 307 555

Картину Піросмані продано на аукціоні Sotheby's за рекордну для робіт художника ціну


Картину Піросмані продано на аукціоні Sotheby's за рекордну для робіт художника ціну

Картина легендарного грузинського художника-самоучки Ніко Піросмані “Грузинка в лечаки” (“Грузинка з бубном”) у вівторок пішла з аукціону Sotheby’s в Лондоні за 2 млн 230 тис. фунтів стерлінгів при тому, що естимейт лота становив 500-700 тис. фунтів, повідомляють грузинські ЗМІ.

Покупець картини, згідно з умовами аукціону, не називається.

Примітно, що це найвища ціна, коли-небудь заплачена за картину Н.Піросмані.

Як завжди, робота грузинського примітивіста була представлена ​​на аукціоні в категорії “Російські картини”. При цьому до імені Н.Піросмані на сайті Sotheby’s приписано “georgian”.

Першим власником картини “грузинки в лечаки” був австрійський письменник Стефан Цвейг, який познайомився з роботами Н.Піросмані під час свого візиту в Москву в 1928 році.

“Цвейг, як шанувальник Анрі Руссо і примітивістського мистецтва в цілому, побачивши роботи Піросмані в Третьяковській галереї, сказав, що Піросмані стане “справжнім відкриттям для Європи”, і прозвав художника “Великим Піро”, – зазначається на сайті Sotheby’s.

С.Цвейг придбав картину, яка зберігалася в його будинку в Зальцбурзі аж до еміграції письменника до Бразилії. Після смерті С.Цвейга в 1942 році картина перейшла у володіння його першої дружини Фридерики Марії Цвейг, яка в 1953 році подарувала її доктору Гаррі Зоону, засновнику Міжнародного товариства Стефана Цвейга. У свою чергу, професор Г.Зоон в 1981 році підніс картину в дар бібліотеці Ріда нью-йоркського Державного університету у Фредонії, де вона і перебувала в Цвейговській залі аж до нинішніх торгів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua