Картину Піросмані продано на аукціоні Sotheby's за рекордну для робіт художника ціну


Картину Піросмані продано на аукціоні Sotheby's за рекордну для робіт художника ціну

Картина легендарного грузинського художника-самоучки Ніко Піросмані “Грузинка в лечаки” (“Грузинка з бубном”) у вівторок пішла з аукціону Sotheby’s в Лондоні за 2 млн 230 тис. фунтів стерлінгів при тому, що естимейт лота становив 500-700 тис. фунтів, повідомляють грузинські ЗМІ.

Покупець картини, згідно з умовами аукціону, не називається.

Примітно, що це найвища ціна, коли-небудь заплачена за картину Н.Піросмані.

Як завжди, робота грузинського примітивіста була представлена ​​на аукціоні в категорії “Російські картини”. При цьому до імені Н.Піросмані на сайті Sotheby’s приписано “georgian”.

Першим власником картини “грузинки в лечаки” був австрійський письменник Стефан Цвейг, який познайомився з роботами Н.Піросмані під час свого візиту в Москву в 1928 році.

“Цвейг, як шанувальник Анрі Руссо і примітивістського мистецтва в цілому, побачивши роботи Піросмані в Третьяковській галереї, сказав, що Піросмані стане “справжнім відкриттям для Європи”, і прозвав художника “Великим Піро”, – зазначається на сайті Sotheby’s.

С.Цвейг придбав картину, яка зберігалася в його будинку в Зальцбурзі аж до еміграції письменника до Бразилії. Після смерті С.Цвейга в 1942 році картина перейшла у володіння його першої дружини Фридерики Марії Цвейг, яка в 1953 році подарувала її доктору Гаррі Зоону, засновнику Міжнародного товариства Стефана Цвейга. У свою чергу, професор Г.Зоон в 1981 році підніс картину в дар бібліотеці Ріда нью-йоркського Державного університету у Фредонії, де вона і перебувала в Цвейговській залі аж до нинішніх торгів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua