НБУ терміново збирає голів найбільших банків (оновлено)


НБУ терміново збирає голів найбільших банків (оновлено)

Правління Національного банку України (НБУ) на чолі з головою Яковом Смолієм проводить позачергову зустріч з керівниками найбільших 40 банків країни, повідомляється на веб-сайті НБУ.

Прес-служба НБУ повідомила про це.

Читайте також: У НБУ повідомили, як воєнний стан вплине на банківську систему

“Зустріч присвячена, зокрема, підготовці банківського сектору до роботи в умовах воєнного стану в разі його можливого введення”, – вказано в повідомленні.

Нацбанк нагадує, що Рада національної безпеки і оборони (РНБО) в понеділок одностайно підтримала пропозицію Президента Петра Порошенка ввести воєнний стан терміном на 60 діб. Відповідне рішення підлягає розгляду Верховною Радою в цей день

Разом з тим, НБУ не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору в разі введення воєнного стану.

“Ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім рівнем для належного та безперебійного функціонування системи”, – цитується в повідомленні Я. Смолій.

Отже, Національний банк не має підстав для введення адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках.

“За потреби банки можуть користуватися, як і раніше, стандартними інструментами підтримки ліквідності і інструментом екстреної підтримки ліквідності. Також ми продовжуємо уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку і готові здійснювати валютні інтервенції у разі необхідності, щоб не допускати різких стрибків курсу під тиском психологічних факторів. НБУ має для цього достатньо ресурсів та інструментів”, – сказав Я. Смолій.

Топ-менеджери українських банків підтвердили готовність забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.

Правління Нацбанку закликало учасників ринку докласти максимум зусиль для забезпечення роботи банківського сектору в робочому режимі і мінімізації можливих ризиків в умовах воєнного стану.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua