Саудівська Аравія в січні може скоротити експорт нафти ще більше, ніж у грудні


Саудівська Аравія в січні може скоротити експорт нафти ще більше, ніж у грудні

Міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх очікує, що в січні поставки нафти з країни будуть ще нижчими, ніж у грудні.

За словами міністра, які передає агентство Bloomberg, наразі видобуток нафти в Саудівській Аравії перебуває на рекордно високому рівні за останні роки, вище 10,7 млн ​​б/д.

“У жовтні ми добували 10,7 млн ​​б/д, зараз – вище цього рівня. Точно буде відомо, коли закінчиться місяць”, – сказав Х.аль-Фаліх.

“Ми не будемо заливати ринок. Ми не будемо поставляти нафту, якої не потребують наші покупці. І ми почнемо це робити (скорочувати поставки нафти – ред.) в грудні, і я очікую, що ми продовжимо робити це і в новому році”, – зазначив міністр.

Раніше агентство з посиланням на джерела повідомляло, що видобуток Саудівської Аравії в листопаді становить близько 10,8-10,9 млн б/д. При цьому в окремі дні поставки на ринок перевищували 11 млн б/д за рахунок внутрішніх і зовнішніх запасів.

Попередній рекорд видобутку був встановлений в листопаді 2016 року у рівні 10,72 млн б/д. У січні 2017 року видобуток падав до 9,8 млн б/д.

Згідно з даними самої Саудівської Аравії, представленим в ОПЕК, в жовтні країна добувала 10,65 млн б/д.

Х.аль Фаліх також повідомляв, що в зв’язку з більш низьким сезонним попитом в кінці року чекає скорочення поставок нафти Саудівської Аравії в грудні на 500 тис. б/д в порівнянні з листопадом.

“Наприкінці року клієнти, як правило, скорочують свої витрати”, – сказав Х.аль-Фаліх. “Наскільки нам відомо, січневий попит на нафту Саудівської Аравії буде ще нижчим”, – підкреслив міністр.

“Нікому не потрібно заливати нафтою ринок і створювати надлишок, подібний до того, що ми бачили три роки тому, що призвело до спаду глобальної економіки, позаяк це зашкодило і виробникам, і компаніям, і країнам”, – зазначив Х.аль-Фаліх. “І багато з цих компаній розташовані в США. Всі зацікавлені в цьому”, – додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua