В метро Стамбула можна розрахуватися за проїзд пластиковими пляшками


В метро Стамбула можна розрахуватися за проїзд пластиковими пляшками

У метро Стамбула запровадили альтернативний спосіб поповнення транспортних карток. Якщо на рахунку не вистачає коштів на проїзд, можна здати пластикову пляшку або алюмінієву банку в спеціальний автомат.

Ініціатива спрямована на популяризацію переробки сміття, яка досить слабо розвинена в Стамбулі. Автомат нараховує суму на транспортну картку таким чином: за пластикову пляшку об’ємом 0,33 літра ви отримаєте 2 турецьких цента, за 0,5-літрову – 3 центи, а за 1,5-літрову – шість.

Проїзд в стамбульському метро коштує 2,60 турецькі ліри (близько 40 американських центів). Таким чином, щоб проїхати на метро безкоштовно, потрібно здати приблизно 28 півторалітрових пляшок. За алюмінієві банки дають більше – по 9 турецьких центів за півлітрову банку.

Після того, як тара опиниться в автоматі, вона сортуватиметься і подрібнюватиметься. Мер Стамбула Мевлют Уйсал заявив, що машини будуть відслідковувати кількість пляшок, зданих кожним пасажиром, а містян, які особливо відзначилися, винагороджуватимуть безкоштовними квитками в театр або знижками на відвідування різних заходів.

За даними британського консалтингового агентства Expert Market від 2017 року, Туреччина займає третє місце в Європі з виробництва домашніх і комерційних відходів та є одним з найгірших регіонів у сфері переробки сміття.

«У більшості домашніх господарств відходи не переробляються, тому що люди не знають про те, наскільки це важливо для навколишнього середовища, або ж просто лінуються цим займатися, – розповів Еліф Ченгіз, менеджер проекту з переробки сміття Zero Waste. – Нові автомати дадуть жителям мотивацію і розкажуть про переваги утилізації».

За словами Ченгіза, влада міста поставила розв’язання проблеми зі сміттям своїм пріоритетом на найближчі роки. Минулого року в країні було перероблено більше половини всіх пластикових пляшок, а за минулий рік і перші три місяці 2018 року на утилізацію було віддано понад 1,7 мільйона тонн паперу і картону.

Перший автомат для поповнення транспортних карток за допомогою відходів був встановлений на станції I.T.U.-Ayazaga. Уряд Стамбула планує до кінця року розмістити як мінімум ще 100 таких автоматів в 25 точках міста, наприклад, поруч зі школами та університетами.

Транспортною карткою в Стамбулі можна оплачувати не тільки проїзд у метро, ​​але і поїздки на автобусі і трамваї та навіть прохід в громадські туалети.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua