В Україні набув чинності закон про прозорість у видобувних галузях


В Україні набув чинності закон про прозорість у видобувних галузях

В Україні набув чинності закон №2455-VIII про забезпечення прозорості у видобувних галузях. Документ опублікований в парламентському виданні 30 днів тому.

Відповідна інформація з’явилася на сайті Кабміну.

Читайте також: У Ахметова розповіли, якою буде ціна на вугілля після скасування Роттердам+

Закон встановлює, що організації, що займаються видобутком корисних копалин загальнодержавного значення, повинні надавати звіт про свою діяльність.

Вони зобов’язуються звітувати в Міністерство енергетики про платежі на користь держави, а материнські компанії – подавати консолідований звіт про платежі на користь держави. Такі звіти можна подати в електронному або паперовому вигляді або ж в спеціальній електронній системі, якщо така є.

Якщо в компанії, яка займається видобувною діяльністю, є сайт, і там необхідно публікувати звіт про платежі на користь держави або ж консолідований звіт.

Звіти повинні публікуватися щорічно до першого вересня і зберігатися протягом трьох років. Якщо до звіту є зауваження, компанії повинні дати до 10 днів на виправлення.

Крім того, видобувні компанії повинні надавати Міненерго інформацію про істотні умови угод про використання надр разом з відповідною витримкою з таких договорів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування