Естонія закликала Європу активізувати боротьбу з відмиванням грошей після справи Danske Bank - FT


Естонія закликала Європу активізувати боротьбу з відмиванням грошей після справи Danske Bank - FT

Прем’єр-міністр і голова Центрального банку Естонії закликали європейських регуляторів вести більш активну боротьбу з відмиванням грошей після скандалу з Danske Bank, естонський підрозділ якого раніше в цьому році було запідозрено якраз у цих порушеннях.

Цей скандал, в ході якого обсяг підозрілих транзакцій в естонському підрозділі Danske Bank склав близько 200 млрд євро, “був вкрай негативним і завдав величезної шкоди, він став для нас потрясінням”, сказав естонський прем’єр Юрі Ратас в інтерв’ю Financial Times.

Читайте також: EBA проведе розслідування в Данії, Латвії та Естонії у справі Danske Bank

“Міжнародне співробітництво – найважливіший елемент ефективної боротьби з відмиванням грошей, тому Естонія готова розглянути питання про створення нового європейського органу з боротьби з відмиванням грошей після отримання додаткової інформації про його правову основу і юрисдикцію”, – додав він.

В ході окремого інтерв’ю FT голова естонського ЦБ Ардо Ханссон зазначив, що зараз обговорюється питання про те, щоб знайти загальноєвропейське вирішення цієї проблеми.

Тим часом у Брюсселі зараз розглядається ціла низка аналогічних скандалів: крім Danske Bank, випадки відмивання грошей виявлені в банках Нідерландів, Німеччини, Латвії та інших держав ЄС.

“Людей більше засмучує той факт, що ми вважаємо себе країною з хорошою системою управління, низькою корупцією, високою прозорістю, а потім відбувається таке, і всі питають, у чому справа. Думаю, зараз це більш велика проблема по всій Північній Європі. Потрібно просто зрозуміти, як таке сталося, як не допустити повторення подібного”, – вважає А. Ханссон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua