ЄБРР поки не бачить відчутного ефекту реформ в Україні


ЄБРР поки не бачить відчутного ефекту реформ в Україні

Економіка України знаходиться на шляху повільного відновлення, причому внутрішній попит став основним чинником її зростання.

Про це повідомляється у звіті ЄБРР Transition Report 2018-19: Work in Transition.

Читайте також: У МВФ розповіли, що потрібно для прискорення економічного зростання в Україні

Як відзначається в огляді, прогрес у законодавчому забезпеченні реформ в Україні поки неоднозначний. Зокрема, парламент прийняв ряд важливих законів, у тому числі про створення антикорупційного суду, приватизацію, валюту та валютні операціяї, корпоративне управління у державних банках та захист прав кредиторів.

“Проте ці законодавчі зміни поки що не принесли відчутних результатів”, – йдеться в звіті.

У ЄБРР підкреслили важливість співпраці з МВФ, оскільки нова програма stand-by допоможе задовольнити потреби України в зовнішньому фінансуванні і зберегти макроекономічну стабільність.

У ЄБРР також радять Україні активізувати реалізацію нещодавно прийнятих законів в енергетичному секторі. Зокрема, це відділення оператора газотранспортної системи від “Нафтогазу”, а також створення газової біржі. Крім того, “Нафтогаз” повинен припинити субсидування цін на газ для населення, вважають експерти.

У ЄБРР також вказали на необхідність активної реформи державних банків. Акцент повинен бути зроблений на реформі корпоративного управління і перетворення держбанків з подальшою приватизацією.

У той же час, в ЄБРР визнають, що в 2019 році Україні складно буде провести реформи в зв’язку з початком передвиборного циклу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування