У мозку людини знайшли невідомий раніше мікробіом


У мозку людини знайшли невідомий раніше мікробіом

Вважається, що мікроби в кишечнику людини відповідають за багато речей, що впливають на здоров’я, включаючи гени і навіть емоції. Дослідження показало, що це процвітаюче бактеріальне царство може бути пов’язано з окремим “мікробіомом людського мозку”.

Такий — поки що попередній — висновок був представлений на стендовій сесії щорічної зустрічі Neuroscience 2018 дослідниками з Університету Алабами в Бірмінгемі на чолі з нейроанатомом Розаліндою Робертс (Rosalinda Roberts). Значимість потенційної знахідки полягає в тому, що досі не відомо, як мікробіом кишечника може впливати на функцію і поведінку мозку, а тому нове припущення про те, що людський мозок має власну популяцію мікробіомів, могло б запропонувати принципово інший погляд на цю проблему. Вчені вивчили зразки мозку, взяті у 34 померлих людей — близько половини з них страждали від шизофренії, а інша половина вважалася здоровою.

Всі випадки показали вміст бактерій в різних кількостях. Вони мали форму стрижня і містили капсулу, нуклеоїд, рибосоми і вакуолі

Щільність бактерій варіюється в залежності від того, в якій області мозку вони виявлені: найбільше їх було в чорній субстанції, гіпокампі і префронтальній корі. Дослідники не можуть відповісти, як бактерії потрапили туди, але Робертс припускає, що їх могли транспортувати кровоносні судини.

Водночас вони визнають, що мікроби могли потрапити туди в результаті хірургічного втручання під час посмертних операцій, однак те, як вони поширювалися по всій тканині, не виключає й інших варіантів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua