Іран створив національну криптовалюту


Іран створив національну криптовалюту

Влада Ірану завершила розробку національної криптовалюти, забезпеченої місцевим ріалом. Зараз новий актив проходить схвалення в центробанку країни.

Про це заявив генеральний директор корпорації Informatics Services (ISC) Сеєд Аботалеб Наджафі, пише Сегодня.

Читайте також: Іранські банки відключили від платіжної системи SWIFT

За його словами, тестування платежів, а також внутрішніх і міжбанківських розрахунків буде проводитися банківськими установами країни, в тому числі за допомогою розподіленої інфраструктури.

CBI зацікавлений у використанні криптовалюти для розширення послуг банківської системи і обходу економічних санкцій США.

“Державна криптовалюта розроблена, перш за все, для вивчення можливостей цифрових монет і технології блокчейна, для полегшення фінансових платежів і роздрібних банківських операцій”, – зазначив Сеєд Наджафі.

Примітно, що новий актив буде забезпечений місцевою валютою, незважаючи на волатильність і девальвацію ріалу. Так, неофіційний курс ріала впав до 143 000 до 1 долара США, при офіційному курсі близько 41 000 ріалів до долара.

“В обмін на кожну монету цифрової національної валюти її еквівалент в ріалах на рахунку центрального банку блокується, тому вона ніколи не створить ліквідності”, – підкреслив Наджафі.

Відзначимо, що нова криптовалюта поки не має назви.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua