Верховний Суд відмовив вкладнику Приватбанку в поверненні 550 тисяч доларів


Верховний Суд відмовив вкладнику Приватбанку в поверненні 550 тисяч доларів

Верховний Суд визнав законність угоди bail-in при націоналізації Приватбанку, в рамках якої у позивача було списано з рахунків 550 тисяч доларів.

25 жовтня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Володимира Куцина та залишив без змін рішення Апеляційного суду Дніпропетровської області, яким скаржнику відмовлено у задоволенні позову до Приватбанку про стягнення 550 тис дол, які були списані з його рахунків у грудні 2016 року під час націоналізації Приватбанку в рамках bail-in (примусової конвертації вкладів у акції Приватбанку).

За даними держреєстру, Куцин Володимир Семенович є керівником ЗАТ “Нікопольський завод феросплавів”.

Раніше рішенням Жовтневого райсуду Дніпропетровська згадані позовні вимоги Куцина були задоволені. Однак у січні-лютому 2018 Апеляційний суд Дніпропетровської області задовольнив касаційні скарги Приватбанку і НБУ і скасував рішення суду першої інстанції.

Суд апеляційної інстанції виходив з того, що Куцин був пов’язаною з Приватбанком особою (такою його визнав НБУ), а тому у день отримання рішення Кабміну про націоналізацію Приватбанку у Фонду гарантування з’явилося право розпоряджатися коштами пов’язаних з банком осіб.

Подаючи касаційну скаргу, представник Куцина наполягав, що відчуження його коштів в Приватбанку по суті було конфіскацією майна, що, на його думку, суперечить с. 41 Конституції, оскільки для конфіскації було потрібне рішення суду (якого не було).

Водночас Верховний Суд дійшов висновку, що Апеляційний суд Дніпропетровської області дійшов обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні позовних вимог В. Куцина до Приватбанку.

Під bail-in потрапили кошти вкладників і інвесторів (у т. ч. власників євробондів) на 29,4 млрд грн. На цю суму був збільшений статутний капітал ПриватБанку. Після завершення цієї операції Мінфін викупив Приватбанк у ФГВФО за 1 грн і “залив” в “статутник” 116,8 млрд грн (додатковий випуск акцій на зазначену суму був оплачений держоблігаціям).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua