В Україні пропонують замінити вугільні електростанції атомними енергоблоками


В Україні пропонують замінити вугільні електростанції атомними енергоблоками

Вугільні теплові електростанції можуть бути замінені атомними енергоблоками, які працюватимуть на основі технології малих модульних реакторів.

Про це під час XVI Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» сказав директор Holtec Ukraine Сергій Тараканов.

Читайте також: Саудівська Аравія приступила до будівництва першого дослідницького реактора

«Енергоблоки можна розмістити поблизу споживачів, що знизить втрати при передачі електроенергії. Невелика потужність реакторів спрощує їх інтеграцію в наявну інфраструктуру, включаючи можливість розміщення на майданчиках виведених з експлуатації станцій. А розосередженість генерації підвищує стабільність енергосистеми. В рамках виконання Україною зобов’язань Паризької угоди встановлення нових, більш гнучких ядерних генеруючих потужностей може запобігти необхідності модернізації наявних ТЕС відповідно до екологічних стандартів», – сказав Тараканов.

За його словами, також SMR-160 можуть експлуатуватися в «режимі острова» і запускатися з повністю знеструмленого стану, що підвищує стабільність енергосистеми шляхом створення локальних мікро-енергосистем і підтримки відновлення енергосистеми в разі її колапсу.

Тараканов підкреслив, що малі модульні реактори можуть стати інструментом для розв’язання основних проблем України в електроенергетиці: застарілий парк ТЕС, дефіцит вугілля і зростання дефіциту маневреної генеруючої потужності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua