Експерт назвав, з яких складових формується кінцева вартість газу для населення (інфографіка)


Експерт назвав, з яких складових формується кінцева вартість газу для населення (інфографіка)

Кінцева вартість газу для населення включає в себе вартість видобутку газу, його транспортування магістральними газопроводами та мережами облгазів, а також враховує націнку облгазів і НАК “Нафтогаз України”.

Про це розповів радник міністра енергетики та вугільної промисловості України, провідний експерт Центру Разумкова Максим Белявський.

Читайте також: Українців по-новому каратимуть за борги: Нафтогазу дозволили відключати газ взимку

Радник міністра зазначив, що дані щодо формування кінцевої ціни на газ для незахищених верств населення складені станом до 1 листопада 2018 року, тобто з рішенням уряду про підвищення вартості газу для населення на 23,5%.

За словами Білявського, ціна природного газу має наступну структуру: безпосередньо видобуток блакитного палива, далі – його транспортування магістральними газопроводами високого тиску. Наступне, зазначив він, – це транспортування природного газу через газорозподільні мережі, тобто мережі облгазів. Плюс поставки і націнка облгазів і “Нафтогазу”.

“Мені відома розбивка за структурою ціни тисячі кубічних метрів, яка мала місце до 1 листопада. Видобуток – 4942 грн, транспортування – 126 грн, розподіл – 449 грн, постачання/націнка облгазів – 173 грн, націнка “Нафтогазу” – 132 грн.

Водночас експерт додав, що після підвищення ціни на газ для населення, швидше за все, згадані вище складові формування вартості блакитного палива не зміняться, а можуть змінитися тільки їх цінові характеристики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua