В Івано-Франківську планують підняти вартість проїзду в тролейбусах


В Івано-Франківську планують підняти вартість проїзду в тролейбусах

В Івано-Франківську вартість проїзду в тролейбусах зросте на 1 грн.

Про це повідомив начальник управління транспорту та зв’язку Івано-Франківської міської ради Олег Ганчак.

Читайте також: Приватні маршрутки в Тернополі відмовилися виходити на маршрути

«В Івано-Франківську люди повинні зрозуміти підняття ціни на проїзд у тролейбусах. Вона зросте з 2-х до 3 грн. Цей процес неминучий, але необхідний. Підняття ціни має бути як інвестиція громадськості в розвиток комунального транспорту, який є екологічним і зараз більш комфортним. Коли зросте вартість проїзду? Думаю, за місяць-півтора», – заявив Ганчак.

Він зазначив, що комунальне підприємство «Електроавтотранс» сьогодні працює над оновленням парку і розширенням своєї мережі. Крім того, зросла вартість на електроенергію та запчастини. Також, за словами Ганчака, водіям теж потрібно виплачувати зарплату, збільшувати її, і люди це повинні розуміти.

Разом з тим він зазначив, що за рік-півтора перед місцевою владою Івано-Франківська постане ще питання підняття вартості проїзду в маршрутках. Вже сьогодні, сказав чиновник, п’ять маршрутів в Івано-Франківську нема кому обслуговувати.

«Перевізники – це велика проблема. При нинішньому тарифі в Івано-Франківську (5 грн за проїзд – авт.) перевізникові треба працювати 10 років, щоб повернути собі кошти за придбаний автобус. Зараз цей бізнес став нерентабельним. Виживають лише ті перевізники, які обслуговують ще приміські та міжнародні маршрути», – стверджує Ганчак.

Він переконаний, що вартість проїзду в маршрутках треба піднімати так, щоб люди відчували ще й поліпшення якості перевезення. Якщо ж заморозити вартість проїзду, тоді страйкують перевізники. Тому місцева влада вже планує ввести електронний квиток і передбачити кошти в бюджеті-2019 не тільки для компенсації пільгового проїзду в маршрутках, а й для розвитку комунального транспорту. В Івано-Франківську, зауважив Ганчак, ще до кінця цього року планують направити 90 млн грн на придбання тролейбусів для КП «Електроавтотранс».

Інвентарний парк КП «Електроавтотранс» налічує 62 транспортні засоби, з них 54 – тролейбуси. Комунальне підприємство обслуговує 10 маршрутів, з яких 9 тролейбусних і 1 автобусний. Загальна протяжність контактної мережі – 63 км.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua