Рейтинг свободи інтернету: Україна на 33-й позиції


Рейтинг свободи інтернету: Україна на 33-й позиції

Некомерційна дослідницька організація Freedom House опублікувала нове видання щорічного дослідження про свободу слова в інтернеті. За його результатами, 2018-й став восьмим роком поспіль, в якому зафіксовано зростання загального рівня несвободи в мережі.

Дослідження проводили в 65 країнах. У 26 з них ситуація погіршилася, позитивні зміни зафіксували в 19 державах.

Всього ж у світі налічується 3,7 млрд користувачів мережі. З них 71% проживають у державах, де відбуваються арешти за онлайн-публікацію контенту з політичних, соціальних і релігійних питань. 55% людей живуть в країнах, де до такого контенту застосовують блокування.

Україна залишилася в рейтингу з 65 країн на 33-й позиції. Як і в 2017 році, країна отримала в цілому 45 балів зі 100 (чим вище показник — тим гірше). Вони нараховуються за наявність перешкод до доступу, обмежень контенту і порушень користувацьких прав. Всього у Freedom House 9 параметрів оцінювання.

Україна відкриває п’ятірку держав з найбільш сильним падінням рівня свободи разом з Камбоджею, Венесуелою, Туреччиною і Єгиптом. У 2014 році Україна мала всього 33 бали.

Україна залишилася в числі країн з частково вільним інтернетом. Її найближчий конкурент в рейтингу – Малайзія, у якої теж 45 балів. Казахстан набрав 62 бали, Білорусія — 64, Росія — 67. Всі вони входять до групи країн з невільним Інтернетом. Лідер євразійського регіону — Грузія з 25 балами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua