За дев'ять місяців імпорт товарів в Україну зріс до $40,6 мільярда


За дев'ять місяців імпорт товарів в Україну зріс до $40,6 мільярда

За січень-вересень 2018 року імпорт товарів зріс на 15,6%, до 40,6 млрд дол. США, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Читайте також: В Україні цього року на чверть скоротився імпорт газу

«Імпорт товарів у вересні склав 5,1 млрд дол. США, його річні темпи зростання залишалися високими (17,3%) на тлі стійкого внутрішнього попиту і високих цін на енергоносії. В цілому за січень-вересень, порівняно з аналогічним періодом минулого року, імпорт товарів зріс на 15,6% до 40,6 млрд дол. США”, – йдеться в повідомленні.

Так, у вересні збільшилися фізичні обсяги імпорту нафтопродуктів, що на тлі найвищих за останні чотири роки світових цін на нафту призвело до істотного прискорення зростання вартісних обсягів (до 47% з року на рік). Триває зростання імпорту продукції машинобудування (на 22,6% р/р), а високий споживчий попит продовжував підтримувати зростання імпорту промислових виробів (на 36,3% р/р).

Водночас обсяги експорту товарів у вересні скоротилися на 3,6% – до 3,3 млрд дол. США. Динаміка експорту погіршилася за всіма товарними групами, насамперед через нижчий від торішнього врожай ранніх зернових, менші перехідні запаси окремих технічних культур врожаю попереднього року, ремонтні роботи на металургійних заводах, труднощі з транспортуванням і певне погіршення зовнішньої цінової кон’юнктури. Як наслідок, обсяги вартості експорту зернових культур скоротилися на 4,6% р/р, олійного насіння – на 16,9%, олій і жирів – на 7%, а зростання експорту руд сповільнилося до 0,8% р/р, продукції металургії – до 8,3% р/р.

В цілому за січень – вересень 2018 року експорт товарів зріс на 9,9% – до 31,5 млрд дол. США.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua