0 800 307 555
0 800 307 555

На українських дорогах з'являться острівці безпеки


На українських дорогах з'являться острівці безпеки

З 1 вересня 2018 року діють нові державні будівельні норми з проектування вулиць і доріг у населених пунктах, які, зокрема, посилили безпеку пішоходів при перетині проїжджої частини.

Як повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду, введено обов’язкове влаштування острівців безпеки на нерегульованих пішохідних переходах через проїзну частину з 4 і більше смугами руху. Це переходи, які не мають світлофора або регулювальника.

Читайте також: В Мінрегіоні підготували нові умови знесення старих будинків

«За статистикою, кожен день на дорогах України через неправильно обладнані наземні пішохідні переходи гине близько 10 осіб. Тому для підвищення безпеки пішоходів у нових нормах було введено принципово важливу зміну – обов’язкове влаштування острівців безпеки на переходах без світлофорів чи регулювальника, що містять чотири і більше смуг руху», – йдеться в повідомленні.

Згідно з ДБН, мінімальна ширина острівця безпеки в місці пішохідного переходу повинна бути не менше ніж 2 м, мінімальна довжина – 8 м. Вони можуть облаштовуватися на розділювальній смузі або шляхом звуження смуг руху до 2,75 м і вигину осі смуги руху.

Центральні острівці безпеки повинні відрізнятися за типом покриття, структурою або кольором, переважно бути піднятими над проїжджою частиною з можливістю безперешкодного руху пішоходів, виділеними розміткою чи мати зигзагоподібний вигляд з огорожею дорожнього безбар’єрного типу.

У разі неможливості влаштування острівця безпеки на нерегульованому переході необхідно передбачати регульовані пішохідні переходи – що мають справний світлофор або рух на яких керується регулятором.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua