Нафтогаз з 1 грудня зможе відключати від газу виробників тепла


Нафтогаз з 1 грудня зможе відключати від газу виробників тепла

НАК “Нафтогаз України” з 1 грудня 2018 року отримає право на відключення виробників тепла для потреб населення, навіть в зимовий період.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ПАТ «Харківміськгаз».

Читайте також: Коболєв розповів, чи вигідно централізоване гаряче водопостачання та опалення в Україні

“Право на відключення виробників тепла для потреб населення взимку НАК «Нафтогаз України» отримає з 1 грудня 2018 року згідно з положеннями Кодексу газотранспортних систем. «Нафтогаз» письмово даватиме доручення на відключення виробників тепла для потреб населення”, – йдеться в повідомленні.

При цьому, як стверджують в “Харківміськгаз”, НКРЕКП відхилила вимогу операторів газорозподільної мережі (ГРМ) не відключати тепломережі за дорученням НАК «Нафтогаз України».

“Згідно з роз’ясненням НКРЕКП, ухилення ПАТ «Харківміськгаз» від відключень тепломереж за дорученням Нафтогазу може мати ознаки зловживання монопольним становищем. НКРЕКП відхилила вимогу операторів ГРС не відключати тепломережі за дорученням НАК «Нафтогаз України» і зобов’язала укласти договори на виконання робіт з припинення газопостачання. Тому якщо протягом 2-х днів після отримання доручення НАК «Нафтогаз України» на відключення теплопостачальні підприємства не врегулюють відносини з державним монополістом, ПАТ «Харківміськгаз» буде змушене вжити заходів щодо припинення газопостачання на об’єкти”, – йдеться в повідомленні.

При цьому підкреслюється, що «Харківміськгаз», який транспортує природний газ понад 100 тепловим компаніям Харкова, не продає природний газ і не отримує кошти за нього. Тому з питань своєчасного виділення обсягів газу тепловим компаніям Харкова необхідно звертатися до постачальника – НАК «Нафтогаз України».

ПАТ «Харківміськгаз» не продає природний газ і не отримує кошти за нього. Згідно з нормативами розподілу коштів за газ на листопад більше 85% отримує НАК “Нафтогаз України”. Він же є єдиним оптовим постачальником газу для виробників тепла. З питань своєчасного виділення обсягів газу тепловим компаніям міста Харкова необхідно звертатися до постачальника – НАК “Нафтогаз України”, – відзначили в «Харківміськгазі».

На газотранспортному підприємстві висловили побоювання, що це нововведення може призвести до техногенної катастрофи.

“Нафтогаз” отримав право залишати людей взимку без тепла. А газорозподільна компанія в цій ситуації використовується лише як інструмент для виконання рішень “Нафтогазу”. ПАТ «Харківміськгаз» негайно інформуватиме місцеві органи влади, підприємства ТКЕ, регулятора, спільноту про отримання таких доручень від НАК «Нафтогаз України» протягом опалювального періоду. Адже відключення котелень неминуче призведе до техногенної катастрофи і значних матеріальних збитків, які можуть в рази перевищувати саму суму заборгованості», – зазначив комерційний директор ПАТ «Харківміськгаз» Антон Яворівський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua