0 800 307 555
0 800 307 555

У ДФС розповіли, як подавати звітність та сплачувати ЄСВ


У ДФС розповіли, як подавати звітність та сплачувати ЄСВ

Фізичні та юридичні особи, незалежно від системи оподаткування, зобов’язані подавати звітність з єдиного внеску у визначені законодавством строки.

Про це повідомив відділ комунікацій ГУ ДФС Закарпатської області.

“Державна фіскальна служба дає роз’яснення про основні правила надання звітів з Єдиного соціального внеску, строків і порядку його сплати”, — йдеться в повідомленні.

Так, фізичні та юридичні особи, незалежно від системи оподаткування, зобов’язані подавати звітність з єдиного внеску у визначені законодавством строки.

Фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів ДФС звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом (календарний рік).

Особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, формують та подають самі за себе в фіскальні органи звіт один раз на рік до 1 травня року, наступного за звітним періодом.

Страхувальники, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами, у частині подання звіту за таких осіб зобов’язані формувати та подавати до органів ДФС звіт протягом 20 календарних днів, наступних за останнім днем звітного періоду (календарний місяць).

Для членів фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звітними періодами є календарні місяці, які формуються і відображаються в річній звітності, що подається до 1 травня року за результатами фінансового року.

Варто відзначити, звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему, і члени фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт зазначеними особами не подається.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua