0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ ухвалив рішення щодо облікової ставки


НБУ ухвалив рішення щодо облікової ставки

Національний банк залишив облікову ставку на рівні 18%.

“Правління НБУ ухвалило рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 18,0% річних”, – повідомив голова НБУ Яків Смолій.

Поточні та прогнозовані монетарні умови досить жорсткі, щоб забезпечити зниження інфляції до середньострокової мети 5% в 2020 році.

У вересні споживча інфляція склала 8,9% в річному вимірі, перевищивши як верхню межу цільового діапазону (6,5% ± 2 п п. на кінець III кварталу), так і липневий прогноз Нацбанку (8,3%).

“З урахуванням оновленого макроекономічного прогнозу та оцінки ризиків правління Нацбанку вважає, що поточні та прогнозні монетарні умови є досить жорсткими, щоб знизити інфляцію в середньостроковій перспективі. Відповідно, було ухвалено рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 18%”, – підкреслив Яків Смолій.

Водночас регулятор продовжить уважно стежити за факторами фундаментального інфляційного тиску, зокрема за споживчим попитом, інфляційними очікуваннями і прогресом у співпраці з міжнародними офіційними кредиторами.

У разі збереження інтенсивності інфляційного тиску або його посилення, Нацбанк може вдатися до підвищення облікової ставки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua