0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ вимагає підвищення ціни на газ ще на 40% - ЗМІ


МВФ вимагає підвищення ціни на газ ще на 40% - ЗМІ

В рамках домовленості з МВФ ціна на газ для населення може зрости ще на 40%, пише “Економічна правда”.

За інформацією співрозмовника видання, знайомого з позицією МВФ, програма співпраці з кредитором передбачає доведення ціни на газ до ринкової, а це значить, що зрости ціна, за домовленостями, повинна ще на 40%. “Ринкова ціна” розраховується на базі імпортного паритету – середньої ціни на імпортний газ за певний період.

Ця складова у структурі ціни на газ для споживачів є найбільшою. Вона включає прогнозну ціну на німецькому газовому торговому майданчику (хаб NCG), а також вартість транспортування газу від NCG до західної межі України через Німеччину, Чехію і Словаччину. Якщо раніше мова йшла про разове підвищення тарифів, зараз те ж саме пропонується зробити в кілька етапів. В України є рік на це.

Співрозмовники видання, знайомі з перебігом переговорів і позицією кредитора, вказують на те, що у МВФ упевнені, що не виконати такі “пільгові умови” підвищення ціни на газ Україна не зможе. За інформацією видання, кредитор очікує чергового підвищення навесні 2019 року – на 15%, а наступне заплановане на осінь 2019 року.

Яким саме буде крок підвищення, залежатиме також від ситуації на світових сировинних ринках. Нагадаємо, сьогодні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що Кабінет Міністрів України більше не підвищуватиме ціну на природний газ для населення до кінця опалювального сезону 2018/2019 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:МВФ
Опитування
В Контексті Finance.ua