ВС узаконив авто на єврономерах, ввезені в країну в режимі "транзит"


ВС узаконив авто на єврономерах, ввезені в країну в режимі "транзит"

Верховний суд узаконив безстрокове користування машин на єврономерах, ввезених в країну в режимі “транзит”.

“Користування власним автомобілем з єврономерами, ввезеним як транзитний, не є правопорушенням, передбаченим Митним кодексом”, – повідомили у прес-службі Верховного суду.

До такого рішення прийшов Верховний суд, розглянувши позов фізичної особи до митниці про скасування 8 500 гривень штрафу за користування нерозмитненим авто.

Позивач, власник машини з реєстраційним номером Естонії, ввіз його на територію України у 2016 році. У суді він визнав, що ввіз автомобіль для тривалого використання, а режим “транзит” вказав, щоб уникнути необхідності митного оформлення автомобіля та сплати відповідних платежів.

Апеляційний суд відмовив у задоволенні позовних вимог. Позивач не погодився з таким рішенням і оскаржив його. Він послався на рішення Конституційного Суду, в якому зазначено, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, що ввозяться з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням.

Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав, що тепер касаційна скарга підлягає задоволенню. Відзначаили, що в 2-й ч. ст. 469 Митного кодексу чітко визначені дії, бездіяльність та умови, які кваліфікуються як правопорушення щодо товарів, митне оформлення яких не завершено.

“При таких обставинах колегія суддів Касаційного адміністративного суду вважає обґрунтованим скасування штрафу. В діях позивача відсутній склад порушення митних правил, передбаченого 2-ю ч. ст. 469 Митного кодексу”, – наголосили у повідомленні.

Якщо ви стали власником авто на «еврономерах», тому що не бажаєте платити більше – обирайте спеціальні кредитні карти для автомобілістів прямо у нас на порталі. Карти для водіїв дозволяють отримувати кешбек і додаткові знижки на АЗС.

Дізнатися більше про карти 🚘

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua