0 800 307 555
0 800 307 555

Економіст дав прогноз курсу доллара на наступний рік


Економіст дав прогноз курсу доллара на наступний рік

На наступний рік очікується сповільнення української економіки до темпу 2,9% порівняно з очікуванням 3,4 цього року. Цього року відбувається пік економічного зростання.

Про це розповів головний економіст Альфа-банку Україна Олексій Блінов в ефірі програми Фінансовий тиждень.

Читайте також: 2011 грн прожитковий мінімум і 1624 грн пенсія: за який бюджет проголосували депутати

“Співвідношення експорту до ВВП є близьким до 50%, це не є світовим максимумом, але для досить великої економіки це висока відкритість економіки. Велика частина нашого експорту залишається сировиною, це стосується і аграрної продукції. Сталь, залізна руда – це все не унікальне, і ми вже мінімум двічі бачили, як можуть бути підступними ці ринки. Ми маємо певні зрушення в монетарній політиці, але архітектура нашої економіки залишається тією самою як вона була 10 років тому”, – повідомляє експерт.

Зараз відбувається підвищення ставок у США і відтікання частини інвесторів з інших країн, інших валют у американський доллар.

“Ця тектоніка у нас не суттєво працює, тому що іноземних інвесторів в українських цінних паперах практично немає. На наступний рік ми очікуємо невелике, але прискорення девальвації, і за базовим прогнозом, який передбачає відновлення співпраці з МВФ, середньорічний курс – 29,75 грн за доллар”, – прогнозує Олексій Блінов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua